Beseda se senátorem

10. 4. 2024

Dne 5. 4. 2024 nabídl předmět společenské vědy žákům 2.A a sexty další možnost, jak si po praktické stránce rozšířit učivo, s nímž se v teoretické rovině seznamují ve 2. ročníku gymnázia v rámci oboru politologie. Studenti měli příležitost osobně se setkat se senátorem Rostislavem Košťialem, který s nimi pohovořil o tématu „Zákonodárná moc v ČR a úloha Senátu ČR“. ...

Pan senátor v průběhu besedy odpovídal i na dotazy studentů, které se týkaly např. dostavby dálnice D52 z Brna do Vídně, jeho postojů k Istanbulské úmluvě nebo možnosti, jak může řadový občan komunikovat se senátorem.

Tato beseda byla dalším příkladem propojení učiva s praxí. Obě třídy čekají závěrem školního roku ještě komentované prohlídky budov obou komor Parlamentu ČR při kulturně historické exkurzi do Prahy.

Mgr. Jitka Komínková, vyučující základů společenských věd