NA NÁVŠTĚVĚ U LOVCŮ MAMUTŮ

20. 10. 2017

DĚJEPISNĚ-VÝTVARNÁ EXKURZE

DĚJEPISNĚ-VÝTVARNÁ EXKURZE

Ve čtvrtek 19.10.2017 žáci primy zavítali do doby lovců mamutů. Archeopark v Pavlově a jeho skvělý personál pro ně připravil nabitý program. Během něho si žáci ověřili své dosavadní znalosti o pravěku a dozvěděli se spoustu nových poznatků a zajímavostí. V tomto muzeu se opravdu nikdo nenudil a všichni se aktivně zapojili do soutěže čtyř týmů. Důležitou roli hrály nejen znalosti, ale také rychlost, důvtip a nápaditost. Zklidnění a odpočinek nabídla keramická dílna: žáci si ověřili na vlastní kůži, jak je obtížné vymodelovat Věstonickou venuši. Avšak práce přinesla skvělé výsledky. Nyní musíme trpělivě vyčkat, až sošky vyschnou a vypálí se, poté se budeme těšit na malou expozici venuší vystavených na našem gymnáziu.

Mgr. Darina Honsová a Mgr. Blanka Cahová