Na projekt s názvem ,,Objevujeme historii i současnost s portugalskými partnery z projektu Comenius" jsme získali 120 tisíc Kč od JMK!

25. 5. 2017

Další projekt tentokrát pro rozvoj spolupráce s našimi portugalskými partnery z Aveira z projektu Comenius byl podpořen v dotační oblasti Vzdělávání, sport a volný čas a dotačním programu ,,Do světa“.

Projekt vychází z Koncepce podpory mládeže na období 2014–20. Je zaměřen na spolupráci žáků a studentů naší školy a portugalské školy Agrupamento de Escolas de Eixo z projektu Comenius 2012-2014.       V.K.

Má 5 hlavních oblastí a cílů:

1.část jazyková - rozvoj jazykových schopností - komunikace v ČJ, AJ a portugalštině,

2.část historická - poznávání a pokusy o rozluštění historie vzniku starověkých pyramid a téma záhady Atlantidy – doplnění školního vzdělávání o zajímavosti spojené s posledními objevy

3. část zeměpisná a společenskovědní – současnost a tradice měst a oblastí obou partnerů projektu – Aveiro – Eixo, Azorské ostrovy – seznámení se s geografií a historií portugalských ostrovů,

4. část praktická - využití ICT – vytváření ppt, úprava a tvorba fotografií a videí,…

5. část prezentační a úloha udržitelnosti projektu – propagace projektu ve sdělovacích prostředcích, články na internetu, v novinách, webových stránkách. Vydaná brožurka o výsledcích projektu. Také plánujeme a připravujeme další dlouhodobou spolupráci a pozvání žáků z Portugalska k nám do Hustopečí.

Výjezd do Aveira se uskuteční ve dnech 5.-14.9.2017.                                                              V.K.