Kvarta navštívila Základní školu Velké Bílovice

Žáci kvarty navštívili dne 5. 10. 2023 v rámci projektu IROP partnerskou Základní školu Velké Bílovice. Cílem projektu, na kterém obě školy participují, je  blíže seznámit  studenty s moderními přístupy, postupy a pomůckami ve výuce chemie, fyziky, informatiky a biologie.

V chemii a fyzice se nejvíce pracovalo s tablety a žáci měli  k dispozici senzory a aplikace od společnosti Vernier. Prováděli tak např. měření pH, slanosti, koncentrace oxidu uhličitého, simulace vrhu, měření vzdálenosti atd. Výuka informatiky byla zaměřena na robotiku a jednoduché programování, v biologii si žáci otestovali spirometrem svou vitální kapacitu plic, tlakoměrem změřili svůj krevní tlak, pomocí EKG svou činnost srdce a řešili také  optické hádanky v brýlích pro simulaci různého stupně opilosti.

Program byl pro žáky velice zajímavý a poučný, jelikož učení probíhalo zejména formou pozorování a experimentování.

Hana Žlebková – vyučující fyziky a chemie