Septima doprovázela studenty z francouzské školy na exkurzi po Brně

Ve středu 18.10. 2023 se třída septima v rámci projektového výměnného pobytu studentů z partnerské školy Lycée La Germiniere Rouillon zúčastnila exkurze do Brna.

Naši a francouzští studenti společně  navštívili expozici Mendeliana v Moravském zemském muzeu věnovanou genetice a jejímu zakladateli. Zde se  seznámili se základy genetiky a v místní laboratoři si  sami zkoušeli využít získané znalosti  při pokusu separace DNA z banánu.  Další zastávkou byla Mahenova knihovna na Kobližné ulici, kde se zúčastnili programu věnovanému  evropské integraci. Ten pro ně připravili  zástupci organizace Europedirect. Díky příjemnému podzimnímu počasí následovala společná procházka městem, při níž  byly francouzským přátelům  představeny hlavní památky centrální části Brna.

Mgr. Petr Dvorník