Adaptační pobyty a imatrikulace nových studentů

16. 10. 2024

Podobně jako ostatní školy, tak i gymnázium pořádá hlavně pro třídy nových žáků tzv. adaptační pobyty. Tyto akce slouží především ke vzájemnému poznávání se, vytváření a upevňování vztahů mezi spolužáky, kteří se v průběhu těchto setkání účastní zajímavých aktivit, o kterých si potom ještě dlouho vyprávějí. Letos se tento program uskutečnil od 26. do 27. září. ...

Třída prima vyjela  do Ekocentra Trkmanka, kde se zúčastnila dvou enviromentálních programů  - Příběhu Afriky a Živlů přírody. Žáci si zahráli fotbal, podnikli vycházku po Velkých Pavlovicích, poznávali se navzájem pomocí aktivit a hlavně prožili spoustu společných chvil, což bylo cílem adaptačního pobytu. Celým programem je doprovázel třídní učitel a tandemová třídní - pan C. Šedý a paní E. Miková.

Třída 1.A absolvovala adaptační kurz v prostorách školy. Program zastřešovala organizace „Zkus to zdravě“ (Projekt zdraví dětem) pod vedením Mgr. Věry Pakostové, která připravila různé hry a cvičení, při nichž se studenti navzájem poznávali, objevovali své silné i slabé stránky a především se bavili. Do některých aktivit se připojil i třídní učitel L. Hala  a tandemová třídní L. Bittmannová.

Na všechny studenty výše uvedený tříd čekala v úterý 8. října ještě jedna společenská událost – imatrikulace. Během tohoto nově zavedeného obřadu byli slavnostně všichni přivítání na gymnáziu, zapsali se do listin a svá studiu zahájili symbolickým zazvoněním na historický zvonek.

Ctirad Šedý, třídní učitel primy

Mgr. Lukáš Hála, třídní učitel 1.A