A znovu Praha! tentokrát se 2.A

Ve dnech 18. - 20. 6. 2024 navštívila i třída 2. A naše hlavní město. Program byl zaměřen na poznávání památných míst české státnosti, kultury i politického života.
Žáci navštívili Týnský chrám, Pražský hrad i Vyšehrad. V Nerudově ulici si připomněli Jana Nerudu a na vyšehradském hřbitově se zastavovali u jmen, která znají nejen z hodin literatury. Významným bodem programu byla komentovaná prohlídka prostor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde nás přivítal pan poslanec Martin Hájek, který nás osobně provázel.
Výjimečným kulturním zážitkem byla návštěva historické budovy Národního divadla, kde žáci zhlédli nové nastudováni Shakespearova Hamleta.
Exkurze vyvrcholila návštěvou Strahovského kláštera. Zde jsme měli čest stát se osobní návštěvou otce Gorazda (rodáka z Hustopečí) a díky němu se dostat i do míst, která nejsou veřejnosti běžně přístupná- jako je např. Filosofický nebo Teologický sál Strahovské knihovny.

Mgr. Jitka Komínková, třídní učitelka