Třída sexta v Praze

Třídenní exkurze v Praze byla pro studenty sexty určitě zajímavá z hlediska zhlédnutých míst a památek, ale i stmelení kolektivu.
Stihli jsme toho opravdu hodně. Navštívili jsme tři divadelní představení v divadle Na Fidlovačce i ve Stavovském divadle. Prohlédli jsme si Národní muzeum i jeho současné expozice, dozvěděli jsme se v chrámu sv. Cyrila a Metoděje i mnoho zajímavostí z heydrichiády a v ČNB jsme absolvovali exkurzi o bankovnictví a české měně. Ze Staroměstského náměstí jsme měli možnost vystoupit do věže Týnského chrámu, a to byla z té výšky nádherná podívaná! Neméně krásná byla prohlídka Strahovského kláštera v den odjezdu. Po skupinkách studenti navštívili ještě i jiná místa dle zájmu – Petřín, Žižkov, Hrad,… Prošli jsme Václavské náměstí a před Národním muzeem jsme chviličkou ticha uctili památku upáleného Jana Palacha. Na Prahu budeme určitě všichni moc vzpomínat.

V.  Komoňová, třídní učitelka sexty