Spolupráce se ZŠ Velké Bílovice

Dne 17. 10. 2024 se studenti kvarty v rámci meziškolní spolupráce zúčastnili exkurze na ZŠ Velké Bílovice: vyzkoušeli si jednoduchá měření, či experimenty. V průběhu programu byli rozděleni do dvou skupin: jedna absolvovala ukázky v učebně chemie a přírodopisu, druhá se zúčastnila aktivit ve fyzice a v počítačové učebně.

V učebně IT studenti zkoušeli programovat roboty. V chemii pracovali s čidlem na měření CO2 a kyslíku, zkoušeli titraci, měřili pH, salinitu roztoku a zkoumali elektrolýzu. V učebně biologie si změřili životní funkce - tlak, EKG, dech spirometrem a srdeční tep před a po zátěži. Ovšem největší zájem vzbudily opilecké brýle, se kterými procházeli určenou trasu. V učebně fyziky žáci zkoušeli přesné měření rozměrů a teploty; vše zakončili kvízem přes Kahoot.

Mgr. Štěpán David, vyučující fyziky a chemie